Ние обезбедуваме висок QUALITYEQUIPMENT

GENCOR ОПРЕМА

 • Еднократен ефект на отпадни води испарувач

  Еднократен ефект на отпадни води испарувач

  Еднократен ефект употреба на отпадните води испарувач: Оваа опрема е погодна за фармацевтски, биолошки, храна, хемиски и други индустрии, и често се користи за испарување на традиционалната кинеска медицина екстракти, овошни сокови, парична казна хемиски решенија, итн Карактеристики: a. Компактна структура и мала површина. Прецизност полирање внатре и надвор од опрема, во согласност со барањата на GMP. b. Опремата се состои главно од греалка, сепаратор, на дефоамерот, кондензатор и слично. в ....

 • YZGFZG серија вакуум сушење

  YZGFZG серија вакуум сушење

  YZG / FZG серија вакуум Фен Вовед: Т.н. вакуум сушење е да се исуши на материјалот под вакуум услови, а ако вакуум пумпа се користи за транспорт и dehumidifying, стапката на сушење е забрзано. Забелешка: Ако се користи кондензатор, растворувач во материјалот може да се обнови со кондензаторот; ако се користи серија вода прстен вакуум пумпа SK, кондензаторот може да се изостави, заштеда на енергија инвестиции. Опис на производот: YZG / FZG серија вакуум Фен припаѓа на статички вакуум фен. На д-р ...

 • Вакуум декомпресија концентратор

  Вакуум декомпресија концентратор

  Вакуум декомпресија концентратор Прво, опсегот на примена Оваа опрема е погодна за концентрацијата на течноста во фармацевтската, прехранбената, хемиската индустрија и други индустрии, и може да се користи за обновување на алкохол и едноставно вадење рефлукс. Делови во контакт со опрема се направени од нерѓосувачки челик, кој има добра отпорност на корозија и ги исполнува GMP стандарди. Второ, составот на опрема Опремата се состои главно од главното тело концентрација резервоарот, пареа-течна ...

 • Двоен ефект концентратор

  Двоен ефект концентратор

  Двоен ефект концентратор Прво, опсегот на примена концентратор е погодна за концентрација на течности како на пример традиционалната кинеска медицина, западната медицина, шеќер, скроб, мононатриев глумат, млечни производи, хемикалии, итн, и е особено погоден за концентрација ниска температура вакуум на топлина чувствителни материјали. По внимателна пресметка и внимателно дизајн, нашата компанија има повеќе корист од оригинални функции. Второ, составот на опрема двоен ефект ...

 • Три-ефект концентратор

  Три-ефект концентратор

  Три-ефект концентратор Прво, опсегот на примена концентратор е погодна за концентрација на течности како на пример традиционалната кинеска медицина, западната медицина, шеќер, скроб, мононатриев глумат, млечни производи, хемикалии, итн, и е особено погоден за ниска температура вакуум концентрација на чувствителни на топлина материјали. По внимателна пресметка и внимателно дизајн, нашата компанија има повеќе корист од оригинални функции. Второ, составот на опрема в три-ефект ...

 • Сферно концентратор

  Сферно концентратор

  Сферно концентратор Прво, опсегот на примена Оваа опрема е погодна за концентрацијата на течноста во фармацевтската, прехранбената, хемиската индустрија и други индустрии, и може да се користи за обновување на алкохол и едноставно вадење рефлукс. Делови во контакт со опрема се направени од нерѓосувачки челик, кој има добра отпорност на корозија и ги исполнува GMP стандарди. Второ, составот на опрема Опремата се состои главно од главното тело концентрација резервоарот, сепаратор на пареа-течна, ...

 • Серпентина вакуум концентратор

  Серпентина вакуум концентратор

  Серпентина вакуум концентратор Прво, опсегот на примена Уредот е погоден за концентрација на течни материјали како на пример традиционалната кинеска медицина, западната медицина, храна, мононатриев глумат, млечни производи, шеќер, скроб, сок, хемиски и слично. Второ, составот на опрема Уредот е цилиндричен запечатување уред со топлинска изолација јакна, која се вшмукани со едноставен и ефикасен хидраулични исфрлувачот. Опремата е поделена на три дела, chambe испарување ...

 • Алкохолот концентратор обновување

  Алкохолот концентратор обновување

  Алкохолот обновување концентратор Прво, опсегот на примена Оваа опрема е погодна за фармацевтски, биолошки, храна, хемиски и други индустрии. Тоа често се користи за испарување на традиционалната кинеска медицина екстракти, парична казна хемиски решенија, итн Тоа е особено погоден за испарување и обновување на органски растворувачи. Второ, составот на опрема Опремата се состои главно од греалка, испарувач, а дефоамерот, двојно кондензаторот, кулер, течност прима та ...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Yanjialong Machinery Technology (Jiangsu) Co., Ltd.is a private enterprise integrating international design, design, manufacture, installation and service. Its core technologies and leading products are: various types of evaporation concentration, crystallization, drying equipment and MVR mechanical vapor compressor evaporator. It is widely used in chemical, pharmaceutical, dairy, starch sugar, juice jam, plant extracts and environmental wastewater concentrating. The products are designed and manufactured in strict accordance with national standards…

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • Принцип на работа на испарувач со три ефекти за отпадна вода со висока сол

  Испарувачот со три ефекти е еден вид опрема за екстракција и концентрација, која е широко користена во процесот на испарување и концентрација на течни материјали како што се фармацевтски производи, хемикалии, храна и лесна индустрија. Физичкото време на греење е кратко, брзината на испарување е брза, т ...

 • Пазарот на цилиндри за кислород и концентратори ќе биде сведок на најголемиот раст на светот во периодот 2019-2025 година

  Изгледите на пазарот на цилиндри и цилиндри за кислород, сеопфатна анализа и главни сегменти на пазарот и предвидувања, 2019-2025. Цилиндрите за кислород и извештаите за пазарот на концентратори се вреден извор на податоци за деловните стратези. Дава анализа на растот на пазарот за индустријата над ...

 • Анализа и споредба на предностите и недостатоците на парите на испарувачите на филмот

  Паѓачки филмски испарувач е вид на високо-ефикасна опрема за испарување, која колективно се нарекува испарувач на тенок филм заедно со испарувач на филмот што се крева и изгребан филм. Испарувачите на тенок филм имаат значителни предности и се широко користени во хемиската, лесната индустрија и ...

 • Принцип на испарувач на присилна циркулација

  Испарувач со присилна циркулација е испарувач кој се потпира на надворешната моќност да циркулира. Испарувачот со присилна циркулација е посоодветен за испарување на кристалноста, валканост, висока концентрација, висок вискозитет и нерастворлива зацврстена отпадна вода и отпадна течност. концентрат ...

 • Постоењето и мисијата на MVR испарувачот

  MVR испарувачот е нов вид опрема за испарување со висока ефикасност и заштеда на енергија, главно користена во фармацевтската индустрија. Опремата користи технологија за испарување со ниска температура и низок притисок и чиста енергија за производство на пареа како енергија за одвојување на водата во медиумот. Тоа е во ...